Littelfuse Inc. SMA6J54A
Part No.:
SMA6J54A
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Datasheet:
AetrixSMA6J54A.pdf
Description:
TVS DIODE 54VWM 87.1VC DO214 TR
Comments
SMA6J54A Specifications
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Series:
SMA6J
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
54V
Voltage - Breakdown (Min):
60V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
87.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
6.9A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)