Littelfuse Inc. SMA6J58CA
Part No.:
SMA6J58CA
Datasheet:
AetrixSMA6J58CA.pdf
Description:
TVS DIODE 58VWM 93.6V DO214AC TR
Comments
SMA6J58CA Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
58V
Voltage - Breakdown (Min):
64.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
93.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
6.7A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)