Micro Commercial Co SMA6J58CA-TP
Part No.:
SMA6J58CA-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Datasheet:
AetrixSMA6J58CA-TP.pdf
Description:
Interface
Comments
SMA6J58CA-TP Specifications
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Packaging:
Bulk
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
58V
Voltage - Breakdown (Min):
64.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
93.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
6.41A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)