Littelfuse Inc. SMA6J78CA
Part No.:
SMA6J78CA
Datasheet:
AetrixSMA6J78CA.pdf
Description:
TVS DIODE 78VWM 126VC DO214AC TR
Comments
SMA6J78CA Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
78V
Voltage - Breakdown (Min):
86.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
126V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
4.8A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)