Littelfuse Inc. SMA6L185A
Part No.:
SMA6L185A
Datasheet:
AetrixSMA6L185A.pdf
Description:
TVS DIODE 185VWM 303VC DO221AC
Comments
SMA6L185A Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
185V
Voltage - Breakdown (Min):
209V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
303V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
1.4A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)