Littelfuse Inc. SMA6L200A
Part No.:
SMA6L200A
Datasheet:
AetrixSMA6L200A.pdf
Description:
TVS DIODE 200VWM 324VC DO221AC
Comments
SMA6L200A Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
200V
Voltage - Breakdown (Min):
224V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
324V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
1.25A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)