Littelfuse Inc. SMA6L215A
Part No.:
SMA6L215A
Datasheet:
AetrixSMA6L215A.pdf
Description:
TVS DIODE 215VWM 344VC DO221AC
Comments
SMA6L215A Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
215V
Voltage - Breakdown (Min):
237V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
344V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
1.17A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)