Littelfuse Inc. SMA6L220A
Part No.:
SMA6L220A
Datasheet:
AetrixSMA6L220A.pdf
Description:
TVS DIODE 220VWM 356VC DO221AC
Comments
SMA6L220A Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
220V
Voltage - Breakdown (Min):
246V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
356V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
1.13A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)