Littelfuse Inc. SMA6L33A
Part No.:
SMA6L33A
Datasheet:
AetrixSMA6L33A.pdf
Description:
TVS DIODE 33VWM 53.3VC DO221AC
Comments
SMA6L33A Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
33V
Voltage - Breakdown (Min):
36.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
53.3V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
11.3A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)