Littelfuse Inc. SMA6L7.5A
Part No.:
SMA6L7.5A
Datasheet:
AetrixSMA6L7.5A.pdf
Description:
TVS DIODE 7.5VWM 12.9VC DO221AC
Comments
SMA6L7.5A Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
7.5V
Voltage - Breakdown (Min):
8.33V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
12.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
46.6A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)