Micro Commercial Co SMAJ15A-TP
Part No.:
SMAJ15A-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Datasheet:
AetrixSMAJ15A-TP.pdf
Description:
TVS DIODE 15VWM 24.4VC DO214AC
Comments
SMAJ15A-TP Specifications
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Product Status:
Active
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
15V
Voltage - Breakdown (Min):
16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
24.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
16.4A
Power - Peak Pulse:
400W
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TA)