Bourns Inc. SMAJ180CA-Q
Part No.:
SMAJ180CA-Q
Manufacturer:
Bourns Inc.
Datasheet:
AetrixSMAJ180CA-Q.pdf
Description:
TVS DIODE 180VWM 292VC DO214AC
Comments
SMAJ180CA-Q Specifications
Manufacturer:
Bourns Inc.
Series:
SMAJ-Q
Product Status:
Active
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
180V
Voltage - Breakdown (Min):
201V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
292V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
1.4A
Power - Peak Pulse:
400W
Applications:
Telecom
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)