Micro Commercial Co SMAJ250CA-TP
Part No.:
SMAJ250CA-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Datasheet:
AetrixSMAJ250CA-TP.pdf
Description:
Interface
Comments
SMAJ250CA-TP Specifications
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Packaging:
Bulk
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
250V
Voltage - Breakdown (Min):
279V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
405V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
1A
Power - Peak Pulse:
400W
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)