YAGEO SMAJ300CA-AT/TR7
Part No.:
SMAJ300CA-AT/TR7
Datasheet:
AetrixSMAJ300CA-AT/TR7.pdf
Description:
TVS DO-214AC 300V 486V AUTO
Comments
SMAJ300CA-AT/TR7 Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
300V
Voltage - Breakdown (Min):
335V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
486V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
800mA
Power - Peak Pulse:
400W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)