YAGEO SMAJ350A-AT/TR7
Part No.:
SMAJ350A-AT/TR7
Datasheet:
AetrixSMAJ350A-AT/TR7.pdf
Description:
TVS DO-214AC 350V 567V AUTO
Comments
SMAJ350A-AT/TR7 Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
350V
Voltage - Breakdown (Min):
391V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
567V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
700mA
Power - Peak Pulse:
400W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)