Micro Commercial Co SMAJ400A-TP
Part No.:
SMAJ400A-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Datasheet:
AetrixSMAJ400A-TP.pdf
Description:
Interface
Comments
SMAJ400A-TP Specifications
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Packaging:
Bulk
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
400V
Voltage - Breakdown (Min):
447V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
648V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
600mA
Power - Peak Pulse:
400W
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)