YAGEO SMAJ440A-AT/TR7
Part No.:
SMAJ440A-AT/TR7
Manufacturer:
YAGEO
Datasheet:
AetrixSMAJ440A-AT/TR7.pdf
Description:
TVS DO-214AC 440V 713V AUTO
Comments
SMAJ440A-AT/TR7 Specifications
Manufacturer:
YAGEO
Series:
SMAJ-AT
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
440V
Voltage - Breakdown (Min):
492V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
713V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
600mA
Power - Peak Pulse:
400W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)