Eaton - Electronics Division SMAJE400CAH
Part No.:
SMAJE400CAH
Datasheet:
AetrixSMAJE400CAH.pdf
Description:
TVS DIODE 400VWM BI
Comments
SMAJE400CAH Specifications
Series:
SMAJExxH
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
400V
Voltage - Breakdown (Min):
447V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
648V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
600mA
Power - Peak Pulse:
400W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)