Eaton - Electronics Division SMAJE440CAH
Part No.:
SMAJE440CAH
Datasheet:
AetrixSMAJE440CAH.pdf
Description:
TVS DIODE 440VWM BI
Comments
SMAJE440CAH Specifications
Series:
SMAJExxH
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
440V
Voltage - Breakdown (Min):
492V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
713V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
600mA
Power - Peak Pulse:
400W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)