Eaton - Electronics Division SMAJE45CA
Part No.:
SMAJE45CA
Datasheet:
AetrixSMAJE45CA.pdf
Description:
TVS DIODE 45VWM 72.7VC SMA
Comments
SMAJE45CA Specifications
Series:
SMAJE
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
45V
Voltage - Breakdown (Min):
50V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
72.7V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
5.5A
Power - Peak Pulse:
400W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)