Micro Commercial Co SMB10J16CA-TP
Part No.:
SMB10J16CA-TP
Datasheet:
AetrixSMB10J16CA-TP.pdf
Comments
SMB10J16CA-TP Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
16V
Voltage - Breakdown (Min):
17.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
26V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
38.46A
Power - Peak Pulse:
1000W (1kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)