Micro Commercial Co SMB10J19A-TP
Part No.:
SMB10J19A-TP
Datasheet:
AetrixSMB10J19A-TP.pdf
Comments
SMB10J19A-TP Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
19V
Voltage - Breakdown (Min):
21.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
30.8V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
32.49A
Power - Peak Pulse:
1000W (1kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)