Micro Commercial Co SMB10J36A-TP
Part No.:
SMB10J36A-TP
Datasheet:
AetrixSMB10J36A-TP.pdf
Comments
SMB10J36A-TP Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
36V
Voltage - Breakdown (Min):
40V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
58.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
17.21A
Power - Peak Pulse:
1000W (1kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)