Micro Commercial Co SMB10J6.5A-TP
Part No.:
SMB10J6.5A-TP
Datasheet:
AetrixSMB10J6.5A-TP.pdf
Comments
SMB10J6.5A-TP Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
6.5V
Voltage - Breakdown (Min):
7.22V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
11.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
89.29A
Power - Peak Pulse:
1000W (1kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)