Micro Commercial Co SMB10J9.0CA-TP
Part No.:
SMB10J9.0CA-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Datasheet:
AetrixSMB10J9.0CA-TP.pdf
Description:
Interface
Comments
SMB10J9.0CA-TP Specifications
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Packaging:
Bulk
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
9V
Voltage - Breakdown (Min):
10V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
15.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
64.94A
Power - Peak Pulse:
1000W (1kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)