STMicroelectronics SMB15F24AY
Part No.:
SMB15F24AY
Description:
TVS DIODE 24VWM 50VC SMBFLAT
Comments
SMB15F24AY Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
24V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):
26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
50V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
200A (8/20µs)
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)