STMicroelectronics SMB15F30AY
Part No.:
SMB15F30AY
Description:
TVS DIODE 30VWM 64.3VC SMBFLAT
Comments
SMB15F30AY Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
30V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):
33.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
64.3V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
156A (8/20µs)
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)