STMicroelectronics SMB15F64AY
Part No.:
SMB15F64AY
Description:
TVS DIODE 64VWM 134VC SMBFLAT
Comments
SMB15F64AY Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
64V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):
71.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
134V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
75A (8/20µs)
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)