Microchip Technology SMBJ100E3/TR13
Part No.:
SMBJ100E3/TR13
Manufacturer:
Microchip Technology
Datasheet:
AetrixSMBJ100E3/TR13.pdf
Description:
TVS DIODE 100VWM 179VC SMBJ
Comments
SMBJ100E3/TR13 Specifications
Manufacturer:
Microchip Technology
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
100V
Voltage - Breakdown (Min):
111V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
179V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
3.4A
Power - Peak Pulse:
600W
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)