Micro Commercial Co SMBJ10AHE3-TP
Part No.:
SMBJ10AHE3-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Datasheet:
AetrixSMBJ10AHE3-TP.pdf
Description:
Interface
Comments
SMBJ10AHE3-TP Specifications
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Packaging:
Bulk
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
10V
Voltage - Breakdown (Min):
11.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
17V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
35.3A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)