Bourns Inc. SMBJ10A-QH
Part No.:
SMBJ10A-QH
Manufacturer:
Bourns Inc.
Datasheet:
AetrixSMBJ10A-QH.pdf
Description:
TVS DIODE 10VWM 17VC DO214AA
Comments
SMBJ10A-QH Specifications
Manufacturer:
Bourns Inc.
Series:
SMBJ-Q
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
10V
Voltage - Breakdown (Min):
11.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
17V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
35.3A
Power - Peak Pulse:
600W
Applications:
Telecom
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)