Bourns Inc. SMBJ110A-Q
Part No.:
SMBJ110A-Q
Manufacturer:
Bourns Inc.
Datasheet:
AetrixSMBJ110A-Q.pdf
Description:
TVS DIODE 110VWM 177VC DO214AA
Comments
SMBJ110A-Q Specifications
Manufacturer:
Bourns Inc.
Series:
SMBJ-Q
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
110V
Voltage - Breakdown (Min):
122V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
177V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
3.4A
Power - Peak Pulse:
600W
Applications:
Telecom
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)