Bourns Inc. SMBJ11CA-Q
Part No.:
SMBJ11CA-Q
Manufacturer:
Bourns Inc.
Datasheet:
AetrixSMBJ11CA-Q.pdf
Description:
TVS DIODE 11VWM 18.2VC DO214AA
Comments
SMBJ11CA-Q Specifications
Manufacturer:
Bourns Inc.
Series:
SMBJ-Q
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
11V
Voltage - Breakdown (Min):
12.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
18.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
33A
Power - Peak Pulse:
600W
Applications:
Telecom
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)