Micro Commercial Co SMBJ12AQ-TP
Part No.:
SMBJ12AQ-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Datasheet:
AetrixSMBJ12AQ-TP.pdf
Comments
SMBJ12AQ-TP Specifications
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
12V
Voltage - Breakdown (Min):
13.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
19.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
30.2A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)