Microchip Technology SMBJ130CAE3/TR13
Part No.:
SMBJ130CAE3/TR13
Manufacturer:
Microchip Technology
Datasheet:
AetrixSMBJ130CAE3/TR13.pdf
Description:
TVS DIODE 130VWM 209VC SMBJ
Comments
SMBJ130CAE3/TR13 Specifications
Manufacturer:
Microchip Technology
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
130V
Voltage - Breakdown (Min):
144V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
209V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
2.9A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)