Micro Commercial Co SMBJ13AQ-TP
Part No.:
SMBJ13AQ-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Datasheet:
AetrixSMBJ13AQ-TP.pdf
Comments
SMBJ13AQ-TP Specifications
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
13V
Voltage - Breakdown (Min):
14.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
21.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
27.9A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)