Micro Commercial Co SMBJ14AQ-TP
Part No.:
SMBJ14AQ-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Datasheet:
AetrixSMBJ14AQ-TP.pdf
Comments
SMBJ14AQ-TP Specifications
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
14V
Voltage - Breakdown (Min):
15.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
23.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
25.9A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)