Microchip Technology SMBJ14E3/TR13
Part No.:
SMBJ14E3/TR13
Manufacturer:
Microchip Technology
Datasheet:
AetrixSMBJ14E3/TR13.pdf
Description:
TVS DIODE 14VWM 25.8VC SMBJ
Comments
SMBJ14E3/TR13 Specifications
Manufacturer:
Microchip Technology
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
14V
Voltage - Breakdown (Min):
15.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
25.8V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
23.3A
Power - Peak Pulse:
600W
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)