Micro Commercial Co SMBJ170AHE3-TP
Part No.:
SMBJ170AHE3-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Datasheet:
AetrixSMBJ170AHE3-TP.pdf
Description:
Interface
Comments
SMBJ170AHE3-TP Specifications
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Packaging:
Bulk
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
170V
Voltage - Breakdown (Min):
189V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
275V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
2.2A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)