Microchip Technology SMBJ17CE3/TR13
Part No.:
SMBJ17CE3/TR13
Manufacturer:
Microchip Technology
Datasheet:
AetrixSMBJ17CE3/TR13.pdf
Description:
TVS DIODE 17VWM 30.5VC SMBJ
Comments
SMBJ17CE3/TR13 Specifications
Manufacturer:
Microchip Technology
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
17V
Voltage - Breakdown (Min):
18.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
30.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
19.7A
Power - Peak Pulse:
600W
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)