Micro Commercial Co SMBJ19AQ-TP
Part No.:
SMBJ19AQ-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Datasheet:
AetrixSMBJ19AQ-TP.pdf
Comments
SMBJ19AQ-TP Specifications
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
19V
Voltage - Breakdown (Min):
21.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
30.8V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
19.5A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)