Microchip Technology SMBJ20CAE3/TR13
Part No.:
SMBJ20CAE3/TR13
Manufacturer:
Microchip Technology
Datasheet:
AetrixSMBJ20CAE3/TR13.pdf
Description:
TVS DIODE 20VWM 32.4VC SMBJ
Comments
SMBJ20CAE3/TR13 Specifications
Manufacturer:
Microchip Technology
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
20V
Voltage - Breakdown (Min):
22.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
32.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
18.5A
Power - Peak Pulse:
600W
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)