Micro Commercial Co SMBJ220CA-TP
Part No.:
SMBJ220CA-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Datasheet:
AetrixSMBJ220CA-TP.pdf
Description:
Interface
Comments
SMBJ220CA-TP Specifications
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Packaging:
Bulk
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
220V
Voltage - Breakdown (Min):
246V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
356V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
1.7A
Power - Peak Pulse:
600W
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)