Micro Commercial Co SMBJ22AQ-TP
Part No.:
SMBJ22AQ-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Datasheet:
AetrixSMBJ22AQ-TP.pdf
Comments
SMBJ22AQ-TP Specifications
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
22V
Voltage - Breakdown (Min):
24.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
35.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
16.9A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)