Bourns Inc. SMBJ22CA-Q
Part No.:
SMBJ22CA-Q
Manufacturer:
Bourns Inc.
Datasheet:
AetrixSMBJ22CA-Q.pdf
Description:
TVS DIODE 22VWM 35.5VC SMB
Comments
SMBJ22CA-Q Specifications
Manufacturer:
Bourns Inc.
Series:
SMBJ-Q
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
22V
Voltage - Breakdown (Min):
24.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
35.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
16.9A
Power - Peak Pulse:
600W
Applications:
Telecom
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)