Micro Commercial Co SMBJ24AQ-TP
Part No.:
SMBJ24AQ-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Datasheet:
AetrixSMBJ24AQ-TP.pdf
Comments
SMBJ24AQ-TP Specifications
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
24V
Voltage - Breakdown (Min):
26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
38.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
15.4A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)