Microchip Technology SMBJ24CAE3/TR13
Part No.:
SMBJ24CAE3/TR13
Manufacturer:
Microchip Technology
Datasheet:
AetrixSMBJ24CAE3/TR13.pdf
Description:
TVS DIODE 24VWM 38.9VC SMBJ
Comments
SMBJ24CAE3/TR13 Specifications
Manufacturer:
Microchip Technology
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
24V
Voltage - Breakdown (Min):
26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
38.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
15.4A
Power - Peak Pulse:
600W
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)