Micro Commercial Co SMBJ26AQ-TP
Part No.:
SMBJ26AQ-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Datasheet:
AetrixSMBJ26AQ-TP.pdf
Comments
SMBJ26AQ-TP Specifications
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
26V
Voltage - Breakdown (Min):
28.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
42.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
14.3A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)