Micro Commercial Co SMBJ28AQ-TP
Part No.:
SMBJ28AQ-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Datasheet:
AetrixSMBJ28AQ-TP.pdf
Comments
SMBJ28AQ-TP Specifications
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
28V
Voltage - Breakdown (Min):
31.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
45.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
13.2A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)