YAGEO SMBJ300CA-AT/TR7
Part No.:
SMBJ300CA-AT/TR7
Manufacturer:
YAGEO
Datasheet:
AetrixSMBJ300CA-AT/TR7.pdf
Description:
TVS DO-214AA 300V 486V AUTO
Comments
SMBJ300CA-AT/TR7 Specifications
Manufacturer:
YAGEO
Series:
SMBJ-AT
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
300V
Voltage - Breakdown (Min):
335V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
486V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
1.3A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)